פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   מחקרים מדעיים: אפשר להיות רזים ובריאים יותר לאורך זמן

   השלבים: ניקוי הגוף והכבד, תהליך הרזייה מהיר ומתוכנן, שמירה על משקל תקין ושיפור במצב הבריאותי לאורך זמן. רבים מבין משתמשי השיטה מדווחים על שיפור נתונים פיזיים כמו – מצב הסוכר, כולסטרול, בריאות הלב וביצועים גופניים משופרים. קבלו את הנוסחה המושלמת להרזיה

   דיאטה (יח"צ)
   יח"צ

   המגזין האמריקני היוקרתי - usnews פרסם תוצאות בדיקות מקיפות שערך. על פי הפרסום נבחרה הדיאטה הים תיכונית לאחת משלושת הדיאטות הטובות בעולם. בקטגוריית הדיאטה הצמחית, זוכה הדיאטה הים תיכונית במקום הראשון בעולם. בקטגוריות החופשיות שוב מככבת הדיאטה בין 3 הדיאטות הטובות בעולם.

   http://health.usnews.com/best-diet/mediterranean-diet

   חברת The123Diet שהביאה את הנוסחה לישראל, סיגלה את הדיאטה הים תיכונית לתרבות הישראלית ותרגמה אותה על פי שיטת הדיאטה הבסיסית שלה בשלושה שלבים. החברה מחזיקה מאות עדויות ואלפי לקוחות מרוצים שמדווחים על ירידה עצומה במשקל, שיפור במצב האנרגיה, במצב הנפשי, נתונים משופרים בכל הבדיקות הרפואיות והקלה בכאבים כרוניים, פסוריאזיס ומחלות אחרות. הצוות הרפואי של החברה מונה רופאים, יועצים, דיאטניות.

   מנהל תחום הדיאטה בחברה: "תזונה ים תיכונית היא תבנית דיאטה המהווה אסמכתא לאכילה בריאה. תזונה זו נצרכת ע"י 18 מדינות הגובלות בים התיכון. השפעתה של הדיאטה כמקשה אחת על מדדי בריאות שונים נבדקת כבר יותר מ-50 שנה. נמצא כי אימוץ עקרונותיה של התזונה הים תיכונית תורמת לשיפור איכות החיים, למניעה וטיפול במחלות, כמו לב, סרטן, מחלות כרוניות ומחלות ניווניות של המוח (אלצהיימר ופרקינסון), להקטנת התמותה ולאריכות ימים. ואומנם, במדינות הים התיכון שיעור נמוך של תחלואה ותמותה ועקב כך תוחלת חיים מן הגבוהות בעולם, בהשוואה לאירופה וארה"ב".

   לפרטים נוספים לחץ כאן

   איך זה פועל בארץ?

   "צוות הדיאטניות והרפואה שלנו בונה תפריט מותאם אישית שכולל: צריכה יומית של דגנים מלאים (לחם מלא, פסטה, אורז מלא, קוסקוס, דגנים מלאים אחרים) 3-2 מנות ירק, 6-4 מנות פרי, צריכה גבוהה של חומצות שומן חד בלתי רוויות (שמן זית, טחינה, אבוקדו) לצד צריכה נמוכה של שומן רווי. 2-1 מנות מוצרי חלב דלי/נטולי שומן. צריכה נמוכה של חלב ניגר, וצריכה בעיקר של גבינות פטה ויוגורט. יש גם מתכון לצריכה שבועית:- 4 מנות תפוחי אדמה, 5-4 מנות דגים, מעל 4 מנות של קטניות, זרעים, זיתים ואגוזים, צריכה מעטה (3-1 מנות בשבוע) של עוף, ביצים וממתקים. מבחינת הצריכה חודשית : 5-4 מנות בשר אדום, וצריכה מתונה של יין אדום - 2-1 כוסות ביום, במיוחד עם הארוחה".

   למה התזונה הים תיכונית עדיפה ובריאה יותר?

   השוואה קצרה של התזונה הים תיכונית לתזונה המערבית גורמת לכולנו לשאול: איפה היינו עד עכשיו? מי מאיתנו לא מודאג ממשקלו? ממצב בריאותו? מה היינו נותנים אם יכולנו לשפר את מצבנו הבריאותי? מצבם הבריאותי של ילדינו? בואו נדבר על עובדות:

   סך השומן בתפריט הים תיכוני והמערבי - דומה ושיעורו 40%-30% מהקלוריות. שלא כמו בתפריט המערבי, בתזונה הים תיכונית היחס בין חומצות שומן חד בלתי רוויות לחומצות שומן רוויות גבוה (מעל 2.0). כמו כן, התפריט עשיר יחסית בחומצה אולאית ובפיטוסטרולים. הסיבה לכך היא שימוש בשמן זית כשומן עיקרי בתפריט , כ-70% מהשומן הכללי.

   • התזונה הים תיכונית מכילה ריכוז גבוה של אומגה 3 ממקור דגי ,במדינות הסמוכות לים, אך גם ריכוז גבוה של חומצה אלפא לינולנית ALA . האומגה מגיעה גם ממקור צמחי (אגוזים, פשתן, ירקות עליים). כמו כן, אומגה 3 המצויה מלבד בדגי ים ובמזונות צמחיים, מצויה בריכוז גבוה יותר בכל שרשרת המזון בהשוואה למזונות מהמערב (לדוגמה: בביצים, בעוף, בבשר).

   • בתזונה הים תיכונית יחס אומגה 3 לאומגה 6 הוא 1:1-1:2 ואילו באירופה - 1:14 ובישראל 1:26 . חוסר איזון ביחס שבין אומגה 3 ל-6 קשור להגברת הסיכון לתסמונת המטבולית, להופעתן של דלקות, למחלות כרוניות, למחלות לב וסרטן ולחוסר איזון נפשי .

   • במדינות רבות באגן הים התיכון נהוג לתבל את הסלט בשום, בצמחי תבלין, בלימון, באגוזים, בשמן זית, בגבינת פטה, שלא כמו בתזונה המערבית, שם צריכת הירקות נמוכה והתיבול בעיקרו מאופיין ברטבים שמנים אחרים (שמנת, רוטב אלף האיים ועוד)

   • כמות הסיבים בתזונה הים תיכונית גבוהה במיוחד (60-41 גר'), כמעט פי 2 מהתפריט המערבי. כמות הדגנים גבוהה ב-30% מהתפריט המערבי.

   לפרטים נוספים לחצו כאן