למה זה העיתוי הנכון לקחת משכנתא

עד שיתבהרו תכניות הממשלה לגבי מע"מ 0 ומחירי המטרה לדיור, שווה לנצל את הריביות הנמוכות בשוק. איך נעשה עסקה מושלמת?

24/04/2014
משכנתה(צילום: ShutterStock)

רוצים לקנות דירה? אם כן, כנראה שגם אתם נכללים בתוך נתח האוכלוסייה היושבת על הגדר וממתינה להחלטות הממשלה החדשות שאמורות להתפרסם בימים הקרובים. רוב האזרחים שמתכננים לרכוש השנה דירה רוצים להבין מי בדיוק ייחשבו כזכאים ליהנות ממחירי מע"מ 0 ומה תקבע הממשלה כמחירי מטרה לדירות בכל חלקי הארץ. כרגע ממש, שוק המשכנתאות נערך בהתאם ומציע שערי ריביות נמוכים מאוד.
כדאי מאוד לנצל הזדמנויות טובות כשהן באות ולחתום על עסקה חדשה.

מצד שני, רבים חוששים מאוד להתחייב להחזרים חודשיים מציקים ואינם בטוחים שהם עתידים לעשות עסקה משתלמת. אלפי ישראלים לקחו משכנתא והם מתחרטים על מסלול לא נכון שתוקע אותם מול החזרים חונקים ומעיקים. יוסי אליאס, מנכ"ל חברת "הראשון במשכנתאות", מומחה במתן ייעוץ מקצועי לפני לקיחת משכנתא, כדי שיסביר לנו ולכם כל מה שחשוב לדעת לפני שניגשים לבצע עסקת לקיחת משכנתא. תתרווחו לאחור, נסו להתרכז.

"המבחן הראשון במעלה הוא מבחן ההתאמה לחיים", מסביר אליאס, "יש לקבוע את הסכום שנוכל להחזיר מבלי להיכנס למערבולת של חנק עצמי ופגיעה אנושה ברמת חיינו. הכל מתוכנן בהתאם למצב ההון העצמי שצברנו כחסכונות ולצרכים שלנו כלקוחות. זהו המדד הראשון שיקבע כמו ג'י פי אס מה יהיה סכום ההלוואה וגובה ההחזר. ההסדר החודשי צריך להיות בהתאם לתקופת ההלוואה וליכולת ההחזר שלנו שמתבססת על חסכונות, משכורת וכסף נכנס.".

אליאס מדגיש: "ככל שפרסתם את התשלום על פני יותר שנים, אתם מחזירים פחות כסף כל חודש. רק אל תתבלבלו, מעשית ובפועל אתם תשלמו הרבה יותר כסף בגין ההלוואות שלקחתם בגלל נושא הריביות. אם אפשר לקצר את טווח ההחזר ולשמור על סכום חודשי של החזר שפוי – זו נוסחה מתאימה. אורכה של תקופת המשכנתא היא גורם שישפיע על סכום ההלוואה ועל סכום ההחזר החודשי. הייתי ממליץ לנקוב בסכום החזר חודשי שיעמוד על 1/3 מהכנסתו החודשית של המפרנס העיקרי במשפחה כדי לוודא שאיכות חייו לא נפגעת אך הוא עדיין מסוגל לשלם את ההחזר החודשי.

אם כבר לקחתם משכנתא, נאמר לפני עשור, בתנאים פחותים ונחותים לעומת מה שיש היום, מומלץ לקחת משכנתא חדשה. המספרים היום יותר אטרקטיביים והתנאים נוחים יותר. לכן עדיף לסלק את המשכנתא הישנה שקיימת ולקחת משכנתא חדשה המתאימה לצורכי הלקוח".

זכרו: המלכודת האמיתית במשכנתא היא הריבית שלה! מסלולים מסוכנים, כמו מסלול צמוד לדולר או צמוד למטבע, מסלול עם ריבית משתנה כל שנה וכדומה. אלו מסלולים ששמים אתכם בעמדת סיכון גבוהה ואתם עלולים למצוא את עצמכם בעתיד ניצבים בפני תנאי שוק שונים שיכפילו את גובה ההחזר החודשי שלכם וירסקו לכם את תזרים המזומנים האישי-משפחתי. עדיף לפזר את הסיכון למסלולים מובנים. אין סיבה לפחד מלקיחת משכנתא! התנאים נוחים וטובים. ארשה לעצמי אפילו להסתכן ולקבוע: אלו התנאים הכי טובים שהיו או יהיו בעתיד הנראה לעין. תתפרו חליפה מתאימה לצרכים שלכם, תוודאו שהמשכנתא תהיה בנויה ממסלולים מסודרים, ברורים ומובנים שיקלו על החזרתה.

לפרטים נוספים, אתם מוזמנים להיכנס לאתר חברת "הראשון במשכנתאות":

http://leads.1mashkanta1.co.il

  • משכנתא

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully