רוצים שינוי? נסו את שיטת תטא הילינג

השפעתו של תת המודע על כל הפעולות היומיומיות שלנו כבר מזמן הפך לידע נפוץ, כיצד אם כן נוכל לרתום את תת המודע שלנו לטובתנו?

זירת היועצים בשיתוף עו"ד הילה נדב
21/07/2015

לפי מילטון אריקסון, אבי ההיפנותראפיה, ישנם שני חלקים בתפקוד שלנו – מודע ותת מודע. מודע הוא כל התהליכים במוח שלנו שאנחנו מודעים אליהם. תפקיד התהליכים האלה הוא בעיקר להתמודד עם המידע שנתפש ע"י החושים שלנו כדי להגן עלינו מסכנה או להוביל אותנו לתוצאה רצויה.

תת מודע (או "הלא מודע" בשפה המקצועית) כולל את התהליכים שהמוח והגוף שלנו מנהלים מבלי שנצטרך להיות מודעים אליהם כרגע. בתוך תהליכים אלו ניתן למצוא גם מערכות טכניות כמו מערכת הדם וגם מערכות לעיבוד מידע המאפשרות לנו להבין וללמוד.

כך למשל אדם שהחדיר לתת המודע שלו כי הוא אינו מוצלח ולעולם לא יצליח יתקשה לממש על עצמו אמת אחרת.

תכירו, תטא הילינג
תטא הילינג היא טכניקה המאפשרת לעבור באופן יזום למצב תודעה אחר (גלי תטא) ולהתחבר לאנרגיה פנימית ומתוכה לשנות תפיסת המושרשות בתוכנו.

תטא כמו גלי המוח - גלי מוח הקרויים גלי תטא (גלי החלום) מופיעים אצל כל אחד ואחת מאיתנו רגע לפני שאנו נרדמים (כמו גם ברגעי חלימה בהקיץ), מאפשרים לנו גישה אל התת מודע, ומאפשר לנו גישה לתכניו העמוקים ביותר אשר "הוקלטו". בתת המודע של כל אחד מאיתנו במהלך החיים ומאפשר לשנותם,

כבר הוכח שעידוד תגובת הרגיעה - מצב פיזיולוגי של רגיעה עמוקה המושג באמצעות שיטות הרפיה כמו מדיטציה, יוגה, נשימות עמוקות ותפילה - גורם לשינויים מידיים בביטוי הגנים המעורבים בתפקוד מערכת החיסון, באנרגיית המטבוליזם ובהפרשת האינסולין, אך מלבד ריפוי ושחרור מאמונה, שיטת התטא עובדת גם על יצירה של מציאות גשמית, ממציאת חנייה ועד לשיפור מצבך הכלכלי.

טוב לדעת (מקודם)

מבצע מיוחד לגולשי וואלה על המזרונים הטובים בעולם

מוגש מטעם ד"ר קומפורט
נקו אמונות מגבילות(צילום: ShutterStock)

אם נפשט את התהליך מדובר בשלושה שלבים: קביעה (מה אני רוצה), זימון, ושימור. במילים אחרות, דעו מה אתם רוצים, כוונו אליו בכוונה שלמה, נקו מעליכם אמונות מגבילות ודאגו לשמר את האמונה החדשה.

עו"ד הילה נדב, דוקטורנטית למשפטים נחשפה בשנים האחרונות לשיטת התטא הילינג ומאז הפכה לחלק בלתי נפרד מחייה. "שינוי הוא מהות העניין בתטא הילינג, אבל בשונה מתהליכים אימוניים שמדברים על הצבת מטרות, ביטול אמונות מדכאות ובנייה תהליכית, בתטא הילינג העבודה היא ברמה התפישה והמחשבה. כאן לא צריך לספר את ההיסטוריה המקצועית או על מערכות היחסים שלך עם ההורים, בתטא כל מה שצריך זה להיות מוכן לשינוי ולעבור שינוי בתודעה שלך. " היא מסבירה.

מה בעצם כולל התטא הילינג

"בסשן תטא הילינג בעצם מוקנים כלים המאפשרים למשתתפים בו לדעת איך לעזור לעצמם ולאחרים, לשנות דברים שמפריעים ולשפר כל תחום בחיים. המטופלים לומדים להתחבר באמצעות מדיטציה פשוטה אל מצב תודעה המהווה ערוץ ישיר לרבדים העמוקים שבתוכנו באמצעותם ניתן לחולל שינוי אמיתי אשר יתבטא בחיי היום יום."

כמה זמן לוקח עד שעוברים שינוי בשיטת תטא הילינג?

כמות המפגשים משתנה מאדם לאדם בהתאם לצרכים של המטופל ומה שהוא מקווה להשיג מהתהליך. חלק חווים שינוי גישה בין שיעור לשיעור, אך לרוב התהליך מורכב יותר ויש להקנות למי שמולי הרגלים ואמונות עמוקים במהלך מספר מפגשים כדי שהוא ישיג את השינוי המיוחל. תפקידי הוא קודם כל לאתר את המחשבות השליליות, גם במודע וגם בתת מודע, ואת מידת ההאחזות של האדם שמולי במחשבות אלו וכך מקבל מושג כללי על כמות המפגשים להם יזדקק.

לפרטים נוספים לחץ כאן

  • תת מודע

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully